dostawa bezpłatna od 160 zł zamówione przed 22:00, wysłane dzisiaj! ocena klienta 3/5

Rękawice jednorazowe

Gdy farbujesz swoje lub czyjeś włosy, jednorazowe rękawiczki to zdecydowanie konieczność! Dzięki jednorazowym rękawiczkom pracujesz bardzo higienicznie, a także chronisz swoje dłonie przed plamami z farby do włosów. Dzięki nim ręce pozostają bardzo czyste, więc nie trzeba już szorować uciążliwych plam z farby.


 

Rękawice jednorazowe do farbowania włosów

Rękawice jednorazowe mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów. Między innymi dzięki nim ręce są czyste. Podczas farbowania włosów potrzebne są liczne przybory do farbowania, w tym jednorazowe rękawiczki! Naturalnie masz kontakt z farbą do włosów, a to może pozostawić plamy na Twoich dłoniach. Jednorazowe rękawice chronią skórę podczas farbowania i zapewniają higienę. Są one dostępne w różnych rodzajach, a także rozmiarach, dzięki czemu zawsze dobrze dopasowują się do dłoni i palców.

Zakup właściwych rękawic jednorazowych

Rękawice jednorazowe wykonane są z różnego rodzaju materiałów, a materiały te pełnią różne funkcje. Na przykład, niektóre materiały są mocniejsze od innych. Niektóre popularne typy to:

  • Rękawice jednorazowe lateksowe: wykonane są z kauczuku naturalnego i dlatego ulegają biodegradacji. Są wygodne w użyciu w ogrodzie, gospodarstwie domowym lub podczas wykonywania obowiązków i zapewniają ochronę między innymi przed bakteriami i wirusami.
  • Rękawice jednorazowe nitrylowe: wykonane są z kauczuku syntetycznego, bardzo wytrzymałe i nie ulegają łatwo rozerwaniu. Są one mocniejsze niż te wykonane z lateksu czy winylu i odporne na działanie np. oleju czy smaru. Czy cierpisz na alergię na lateks? Wówczas dobrą alternatywę stanowią te wykonane z nitrylu.
  • Winylowe rękawice jednorazowe: wykonane są z PCV. W porównaniu do dwóch pozostałych materiałów, ten materiał jest najmniej wytrzymały, ale są one bardzo wygodne. Chronią one między innymi przed olejami i chemikaliami o niskim stopniu ryzyka.

Oprócz tych opcji, można również wybierać spośród typów sproszkowanych i niesproszkowanych. Sproszkowane rodzaje są często łatwiejsze do założenia niż te bez proszku, ale nie nadają się one do stosowania na przykład w przemyśle spożywczym.

Należy pamiętać, że nie każda rękawica jednorazowa nadaje się do każdego zastosowania. Możesz dokładnie określić, do czego się nadają, patrząc na znak CE i normy NEN. Zwróć też uwagę na rozmiar, aby odpowiednio dopasowały się do Twojej dłoni.

stosować

nowy na salontotal.pl

zapomniane hasło?

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymasz go raz w tygodniu i będziesz na bieżąco z najnowszymi produktami, kodami rabatowymi oraz wskazówkami i trikami. A najlepsze? 10 zł zniżki po zapisaniu się!

Zapomniane hasło?

Podaj swój adres e-mail poniżej. Wyślemy Ci nowe hasło.